Miejsce

Miejsce

Przedszkole mieści się w przepięknej willi

na poznańskich Ogrodach, w cichej i spokojnej uliczce, niedaleko Rusałki i Ogrodu Botanicznego. Cały teren jest ogrodzony, dysponujemy własnym WIELKIM ogrodem, jakiego nie spotyka się w centrum miasta. Kropkowy ogród zupełnie naturalnie dzieli się na dwie strefy, plac zabaw, na którym nie brakuje sprzętów rozwijających sprawność i ruchową kreatywność Dzieci oraz część naturalnej zabawy. Tu Dzieciaki budują szałasy, bazy, wylegują się na hamakach  i obserwują dojrzewające owoce na naszych drzewkach. Łatwo i wygodnie do nas dotrzeć zarówno komunikacją miejską, jak i samochodem. Rodzice chwalą sobie możliwość swobodnego parkowania.

 

W Kropce nic nie jest przypadkowe, także

we wnętrzu dbamy o każdy szczegół. Dzielimy przestrzeń, każdy zakamarek ma swoje przeznaczenie – są miejsca do  swobodnej zabawy, odpoczywania, poszerzania wiedzy, eksplorowania czy wreszcie jedzenia. Wyznajemy zasadę „mniej znaczy więcej”, wiele pomocy dydaktycznych i zabawek tworzymy sami. Korzystamy z niestandardowych pomysłów – najlepsze pochodzą od Dzieci.

Przedszkole mieści się w przepięknej willi na poznańskich Ogrodach, w cichej i spokojnej uliczce, niedaleko Rusałki

i Ogrodu Botanicznego. Cały teren jest ogrodzony, dysponujemy własnym WIELKIM ogrodem, jakiego nie spotyka się w centrum miasta. Kropkowy ogród zupełnie naturalnie dzieli się na dwie strefy, plac zabaw, na którym nie brakuje sprzętów rozwijających sprawność i ruchową kreatywność Dzieci oraz część naturalnej zabawy. Tu Dzieciaki budują szałasy, bazy, wylegują się na hamakach  i obserwują dojrzewające owoce na naszych drzewkach.. Łatwo i wygodnie do nas dotrzeć zarówno komunikacją miejską, jak i samochodem. Rodzice chwalą sobie możliwość swobodnego parkowania.

 

W Kropce nic nie jest przypadkowe, także we wnętrzu dbamy o każdy szczegół. Dzielimy przestrzeń, każdy zakamarek ma swoje przeznaczenie – są miejsca do  swobodnej zabawy, odpoczywania, poszerzania wiedzy, eksplorowania czy wreszcie jedzenia. Wyznajemy zasadę „mniej znaczy więcej”, wiele pomocy dydaktycznych

i zabawek tworzymy sami. Korzystamy

z niestandardowych pomysłów – najlepsze pochodzą

od Dzieci.

Organizacja grup

Organizacja grup

Kropka to kameralne przedszkole niepubliczne, liczące trzy kilkunastoosobowe grupy Dzieci.

Każda grupa jest pod opieką dwóch wykwalifikowanych nauczycieli. Grupy są małe, różnowiekowe, co sprzyja lepszemu rozwojowi Dzieci, wzmacnia zjawisko tutoringu rówieśniczego, pozwala młodszym Dzieciom czerpać inspirację od starszych, te drugie z kolei uczy cierpliwości i opiekuńczości.

Kropka to kameralne przedszkole niepubliczne, liczące trzy kilkunastoosobowe grupy Dzieci. Każda grupa jest pod opieką dwóch wykwalifikowanych nauczycieli. Grupy są małe, różnowiekowe, co sprzyja lepszemu rozwojowi Dzieci, wzmacnia zjawisko tutoringu rówieśniczego, pozwala młodszym Dzieciom czerpać inspirację od starszych, te drugie z kolei uczy cierpliwości

i opiekuńczości.

Organizacja dnia

Organizacja dnia

Organizacja dnia

Dzieci lubią rytm, powtarzalność i stałość. Dlatego dzień w Kropce jest uporządkowany

i dostosowany do ich naturalnego rytmu. Zaczynamy od swobodnej zabawy, gimnastyki, wspólnie przygotowujemy się do śniadania.

Po jedzeniu obowiązkowo czas na higienę. Następnie uczymy się i bawimy, nie tylko w pracowniach tematycznych. Spacery i zabawy na świeżym powietrzu są w Kropce codziennie, niezależnie od pogody. Język angielski, obiad i odpoczynek – to kolejne ważne punkty w naszym planie dnia, no i oczywiście dużo dobrej zabawy.

Dzieci lubią rytm, powtarzalność i stałość. Dlatego dzień w Kropce jest uporządkowany i dostosowany do ich naturalnego rytmu. Zaczynamy od swobodnej zabawy, gimnastyki, wspólnie przygotowujemy się do śniadania. Po jedzeniu obowiązkowo czas na higienę. Następnie uczymy się i bawimy, nie tylko w pracowniach tematycznych. Spacery i zabawy na świeżym powietrzu są w Kropce codziennie, niezależnie od pogody. Język angielski, obiad

i odpoczynek – to kolejne ważne punkty w naszym planie dnia, no i oczywiście dużo dobrej zabawy.

Kuchnia

Kuchnia

W Kropce ważne jest co, jak i w jakiej atmosferze jemy. Naszym partnerem

w żywieniu Dzieci jest sprawdzony catering dietetyczny. Wspólnie dbamy

o zróżnicowane, zbilansowane posiłki bazujące na zdrowych, starannie dobranych produktach. Kucharze samodzielnie od początku do końca przygotowują wszystkie dania. Gwarantujemy także posiłki dla

Dzieci ze specjalnymi wymaganiami dietetycznymi: dietą bezmleczną, bezglutenową a także wykluczającą pojedyncze alergeny.

 

Naszym celem jest kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych. Jemy we wspólnej jadalni, nie stosujemy plastikowych naczyń, ładnie nakrywamy do stołu. Podczas posiłków tworzymy przyjazną, serdeczną atmosferę. Szanujemy zwyczaje żywieniowe Dzieci i indywidualne smaki, jednocześnie ucząc próbowania nowych potraw. Dzieci mogą prosić

o dokładkę, mamy też sposoby na niejadki. Między posiłkami dodatkowo dostępne są owoce, warzywa i woda, nie podajemy Dzieciom tradycyjnych słodyczy.

W Kropce ważne jest co, jak i w jakiej atmosferze jemy. Naszym partnerem w żywieniu Dzieci jest sprawdzony catering dietetyczny. Wspólnie dbamy o zróżnicowane, zbilansowane posiłki bazujące na zdrowych, starannie dobranych produktach. Kucharze samodzielnie od początku do końca przygotowują wszystkie dania. Gwarantujemy także posiłki dla Dzieci ze specjalnymi wymaganiami dietetycznymi: dietą bezmleczną, bezglutenową a także wykluczającą pojedyncze alergeny.

 

Naszym celem jest kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych. Jemy we wspólnej jadalni, nie stosujemy plastikowych naczyń, ładnie nakrywamy do stołu. Podczas posiłków tworzymy przyjazną, serdeczną atmosferę. Szanujemy zwyczaje żywieniowe Dzieci

i indywidualne smaki, jednocześnie ucząc próbowania nowych potraw. Dzieci mogą prosić o dokładkę, mamy też sposoby na niejadki. Między posiłkami dodatkowo dostępne są owoce, warzywa i woda, nie podajemy Dzieciom tradycyjnych słodyczy.